Temelleri 20.yüzyılda atılan ama gücünü, kaliteli üretim disipliniyle 21.Yüzyıla taşıyan Göze Tarım’ın kuruluş miladi 1953 yılına dek uzanmaktadır. Fettahoğlu Şirketler grubunun üyesi olan Göze Tarım ‘Doğadan Sofranıza’ anlayışıyla doğal lezzet prensibini, kuruluşun her köşesine yansıtmaktadır. Üreticiden tüketiciye uzanan süreci, sektöründe başarılı ve profesyonel kimliğiyle etkin bir şekilde yöneterek sofralarda sağlıklı besinlerin sunulmasını sağlamaktadır.

Bir aile şirketi olan Göze Tarım kurulduğu günden bu güne dürüstlüğünden ödün vermeyen, üretimde en büyük ilkelerinden biri olan insan sağlığı anlayışıyla, kaliteye yatırım yapan geleneksel ticareti ve güveni günümüze taşımaktadır. Türkiye’nin sanayileşme hamlesi içinde yer alarak ülkemize ticari katkıda bulunmuş ve ülkemizle beraber büyümüştür.

Rekabetlerin arttığı global dünyamızın küresel ekonomisinde yerini alan Göze Tarım dünya hububat sektörüne yön veren firmalar arasına katılmış, güven sağlayan ticareti ile gücünü yansıtmaktadır.

Yarattığı katma değerlerle Türkiye’nin en büyük tarım firmaları arasında yer alan, ilk 2007’de “İSO İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’’ sıralamasına girmiş, 2012’de ise “İSO Birinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’’ sıralamasına adını yazdırmıştır. 2022 yılında Antrepo ve fabrikalara enerji panelleri inşa edilerek, yenilenebilir enerji ile tüketim kapasitesinin üzerinde enerji üretilmeye başlanmıştır.

Yakın gelecek planlarında günümüzde gitgide artan organik tarıma olan rağbet göze alınarak organik üretim tesisi kurmak vardır. Göze Tarım teknolojiye ve yeniliklere uyum sağlayarak gelişmeye devam etmektedir.

KURUCUMUZUN MESAJI

Bir aile şirketi olan Fettahoğlu Grup’a bağlı Göze Tarım; doğruluğu, dürüstlüğü, kaliteyi ve doğallığı esas alır. Göze ailesi; çalışanlarından ortaklarına, üreticilerinden tüketicilerine bugüne kadar bu değerlere bağlı kalmış ve kalmaya da devam edecektir.

İnsan sağlığını en ön planda tutup, gerçekleşen inovasyonları ve son teknolojiyi takip ederek, üretimini el değemeden gerçekleştirir. Bu sebeple “Doğadan Sofranıza” sloganıyla tüketicisinin karşısına çıkar.

Bir insanın pişman olmayacağı nadir şeylerden biri çalışmaktır. Bereket ise iyi niyetle ve çalışmayla kendiliğinden gelecektir. Dileğim; bu sektöre katkı sağlayanların da dürüst, çalışkan ve iyi niyet parametrelerinde kolektif çalışma ortamları yaratmasıdır.

Sevgi ve Saygılarımla,
Bayram FETTAHOĞLU