1953

Kuruluş

Bayburt’ta küçük bir işletme ile kurucular tarafından gıda ticaretinin ilk adımları atılmıştır. Bölgesinde iyi bir esnaf olarak başlatılan ticari faaliyet, o günlerde önemli olmasıyla birlikte Fettahoğlu Şirketler grubunun gelecek vaat ettiğinin habercisi olmuştur.

1979

İstanbul

Şirket bünyesine katılan yeni nesillerin ileri görüşlülüğüyle, ticari faaliyetlerin tüm Türkiye’ye hitap etmesi adına şirket merkezi İstanbul’a taşınmıştır.

1986

Paketli Üretim Tesisi

Marketlerde çuvallı ve dökme olarak satışı yapılan bakliyat ve hububat ürünlerinin daha hijyenik ve ergonomik olan küçük paketler halinde satışlarının yapılması üzerine paketli ürün üretim tesisi kurulmuştur. Türkiye’de bakliyat üretiminde paketleme tesisi kuran öncü firmalardan biridir.

1993

GÖZE Markalaşma

Göze Tarım Ürünleri, Fettahoğlu Grup şirketler bünyesi altında kurularak İstanbul’da faaliyetlerine pirinç ile başlayarak ve diğer bakliyat ürünlerini de bünyesine dâhil etmiştir.

1998

Dilovası

Türkiye’de üretilen çeltik miktarının kayda değer kısmını işleme kapasitesine ulaşarak, pirinç üretiminde en önemli firmalardan birisi olmuştur.

2004

Mersin

Liman şehri olan Mersin’de büyük bir yatırım yapılmış, pirinç ve bakliyat entegre tesisi kurularak zaten yapılmakta olan ithalat ve ihracat kapasitesi de büyütülerek öncü firmalardan biri olduğu kanıtlanmıştır.

2007

ISO İkinci 500

ISO İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde yerini alarak başarısı tescillenmiştir.

2008

Gümrüklü Antrepolar

Yatırımlara devam edilerek liman şehri Mersin’de iki adet A tipi Gümrüklü Antrepo inşa edilmiştir. Fettahoğlu Grup şirketlerinin içerisinde bulunan Özge Gıda San. Dış. Tic. Antrepoculuk Ltd. Şti. ’ne kiraya verilmiştir.

2009

Arsa Yatırım

Liman şehri olan Mersin’de Gümrüklü ve Gümrüksüz depolara olan talep fazlalığını ele alarak bünyesine yeni bir işletme eklemek adına Mersin limanına yakın bir konumda 220 dönümlük arsa alınmıştır.

2012

ISO Birinci 500

ISO Birinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde yer alarak, önceki sıralaması öne çekilmiş ve gelişmeye devam ettiği ispatlanmıştır.

2022

Yenilenebilir Enerji

Yenilenebilir enerji kaynaklarının başında gelen güneş tükenmez bir enerji kaynağıdır. Göze Tarım bünyesinde teknolojiye yatırım sağlanarak antrepo ve fabrikalarının çatılarına enerji panelleri inşa ettirilerek tüketilen enerjinin üzerinde üretmek amacıyla büyük bir adım atılmıştır.