Göze Mersin Entegre Tesisi
*2003 yılında Mersin’de fabrikanın yapımına başlanmış olup 2004 yılında hizmete girmiştir.


*Limana çok yakın bir bölgede 30.000 m2’si açık 12.000 m2’si kapalı olmak üzere toplamda 42.000 m2’lik bir alanda kurulmuştur.


*Kanada ve Almanya’dan ithal edilmiş makine ve ekipmanlarla donatılmıştır ve dünyada dikey olarak beton silolarla kurulan ilk tesis olma özelliğini taşımaktadır.


*Entegre özelliği ile hatları ve makineleri birbirine bağlayan sistemler hem dikey hem yatay olarak hammadde ve mamul akışını sağlamaktadır.


*Örneğine dünyada az rastlanır mimari özelliklere sahip fabrikada dikkat çeken ayrıntı ise dikey beton silolardır.


*Bünyesinde çeltik fabrikası, mercimek fabrikası, bulgur fabrikası, bakliyat eleme ve paketleme bölümlerini barındırır.


*Gıda mühendisleri eşliğinde kalite kontrol mekanizması kullanılarak, el değmeden üretim yapılmaktadır.


*Üretim ve İdari yönetimde 90-100 kişi çalışmaktadır.


Çeltik Fabrikası


* Bünyesinde Almanya’nın Buhler firmasından ithal edilen ve dünyadaki son teknolojinin kullanıldığı (P/L SİS dâhil olmak üzere) saatte 15 ton kapasiteli Çeltik İşleme tesisi bulunmaktadır. (Paketleme: 10-25-50 Kg çuvallarda).


*Bölgenin Dış ticaret avantajını kullanarak hem yurtiçi hem de yurtdışından temin edilen hammaddeleri işledikten sonra ihracat ve iç piyasa tedarikini bu tesis üzerinden yapmaktadır. Hammadde olarak kullanılan çeltik, iki kaynaktan temin edilir. İthalat yolu ile Amerika, Mısır, Avustralya, Çin veya bir başka üretici ülkeden, yâda iç piyasada Trakya, Gönen ve Karadeniz Bölgesi gibi yerli üretim bölgelerindendir.


*Yılda en az 300.000 ton pirinç ithalatı yapmak zorunda olan Türkiye’nin bu ithalatını pirinç yerine çeltik olarak yaparak, hem kırık pirinç, kepek ve kavuz gibi yan ürünlerin Türkiye içinde kalmasını, hem de işçiliği Türkiye’de gerçekleştirerek Katma Değer ve İstihdam yaratılması hususunda elinden gelen çabayı göstermektedir.


*İşlenen ürünler müşterilerimize kaliteli ürünler sunmak amacıyla metal ayırıcı, taş ayırıcı ve Sorteks (renk ayırıcı) makinesinden geçtikten sonra el değmeden paketlenmektedir.


Mercimek Fabrikası


*Kanada ve Almanya’dan ithal edilmiş makine ve ekipmanla donatılmış olan dikey beton silonun ikinci bloğunda 15 ton/saat kapasiteli, Buhler teknolojisi ile donatılmış, bilgisayarlı üretim yapılan, tümüyle otomatik kırmızı mercimek fabrikası bulunmaktadır


*Yerli üreticiden aracısız olarak alınan kırmızı mercimek hammadde kabulünde kalite kontrol elemanları ve gıda mühendislerimiz tarafından numune alınarak; rutubetine, randımanına ve insan sağlığı için büyük risk oluşturan Aspergillus flavus ve Aspergillus parasiticus küflerinin gıdalar üzerinde büyümesi sonucunda üretilen kuvvetli zehir ve kansorejen madde olan Aflatoksin miktarına bakılıp, kalite kriterlerine uygun ise alınmakta ve müşterilerimize kaliteli ürünler sunmak amacıyla metal ayırıcı, taş ayırıcı ve 4 ayrı Sorteks makinesinden geçerek otomatik makinelerde el değmeden işlenmektedir.


Bulgur Fabrikası


* Yerli ve Alman BUHLER teknolojisinin kullanıldığı, bilgisayarlı üretim yapılan, tümüyle otomatik ve bu özellikleriyle alanında bir ilk olan bu tesisin buğday işleme kapasitesi saatte 8 tondur.


*Yılda 45.000 ton üretim yapmaktadır.


*Hammadde ürün deposu olarak 8 adet, her biri 800 ton kapasiteli dikey çelik ve beton silolar kullanılmaktadır. Ayrıca bina içinde yarı mamul ve mamul olarak toplam 3000 tonluk depolarımız mevcuttur.


*Hammadde olan buğday, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinden aracısız olarak alınır.


*İşlenen ürünler müşterilerimize kaliteli ürünler sunmak amacıyla metal ayırıcı, taş ayırıcı ve Z SERİSİ 4 kanallı Sorteks makinesinden geçtikten sonra el değmeden paketlenmektedir. Kaliteli pilavlık bulgur, köftelik bulgur ve aşurelik buğday olarak müşteri beğenisine sunulmaktadır ve bu ürünlerin çıkmasıyla hem ülke ekonomisine, hem de Yem sanayi, Tavukçuluk sanayisine girdi teşkil etmek suretiyle geniş sektörlere hitap etmektedir.


Bakliyat Eleme Paketleme Fabrikası


* Alman Buhler teknolojisinin kullanıldığı, bilgisayarlı üretim yapılan, tümüyle otomatik ve bu özellikleriyle alanında bir ilk olan bu tesisin üç hattın eleme-ayıklama üretim kapasitesi saatte 20 tondur. (172.800 ton/yıl).


*Eleme, ölçümleme tesislerinden ve kalite testinden geçmiş bütün bakliyat çeşitleri (dermason fasulye, barbunya fasulye, çalı kuru fasulye, sıra kuru fasulye, koçbaşı nohut, kabak nohut, pilavlık bulgur, köftelik bulgur, yeşil mercimek) müşterilerimize kaliteli ürünler sunmak amacıyla metal ayırıcı, taş ayırıcı ve 2 ayrı Sorteks makinesinden geçtikten sonra 1kg ile 50 kg arası OPP folyo ambalajlarda ve çuvallarda el değmeden paketlenmektedir.