Tarihçe


1953 - 1993

Şirketimiz gıda piyasası alanındaki faaliyetlerine 1953 yılında başlamıştır.Vehbi FETTAHOĞLU tarafından Bayburt’ta küçük bir işletme olarak kurulan Fettahoğlu Gıda, önemli bayilikler alarak satış faaliyetlerine geçmiştir. Bölgesinde iyi bir esnaf olarak başlattığı ticari faaliyet, o günlerde önemli olmasıyla birlikte Fettahoğlu Şirketler grubunun önlenmez yükselişinin habercisi olmuştur.


Eğitimlerini tamamlayarak şirket bünyesine katılan yeni nesiller ise şirketin artık o bölgeye değil tüm Türkiye’ye hitap etmesini düşündüğünden, şirket merkezini İstanbul’a taşımayı planlamış ve o doğrultuda çalışmaya başlamışlardır.


1993 - 2003

Şirketimiz, yeni bir bakış açısı katan Sn.Bayram Fettahoğlu tarafından Göze Tarım Ürünleri Pazarlama Sanayi Ticaret A.Ş. unvanı ile faaliyetlerine 1993 yılında ticari merkez olarak seçtiği İstanbul Ümraniye’de pirinç pazarlamasıyla başlamıştır.Pazarlama alanında büyük tecrübeler edinen firmamız çeşitli gıda ürünlerine, geleneklerini takiben satışlarında yer ayırmıştır.Ayrıca ithalat faktörünü firmaya eklemiştir.


1998 yılında Fettahoğlu Şirketler grubu merkez olarak Kartal – Samandıra bölgesini seçmiş bünyesindeki diğer tüm firmaların merkezini aynı adreste toplamıştır.


Pazarladığı ürünleri kendi bünyesinde üretmeninönemini fark edince, 1998 yılının Temmuz ayında Kocaeli ilinin Dilovası Organize Sanayi Bölgesi’ne Ticari merkezini taşımıştır.%100 alman teknolojisi kullanarak Dilovası Tesisini açmıştır. Böylece pirinç üretiminin en önemli firmaları arasına katılarak Türkiye’de üretilen çeltiğin %30’unu işleme kapasitesine ulaşmıştır. Jeopolitik konumdan faydalanan firmamız artık yükselişinin önüne geçilemeyen bir sanayi kuruluşu olmuştur.


2004 - 2008

Sektörü yönlendiren firmamız küresel ekonomide var olduğunu göstermek amacıyla Mersin’de büyük bir yatırıma başlamıştır. Kurduğu pirinç ve bakliyat entegre tesisi ile artık Türkiye’nin bakliyat sektörünün önderi olduğunu ispatlamıştır.


Mersin limanını kullanarak zaten yapmakta olduğu ithalat ve ihracatı geliştirip daha da büyümüştür.


2008 - ...

Mersin de yatırımlarına hız veren firmamız Antrepo yatırımlarına başlamıştır. Mersin Limanına yakın 2 farklı konumda A tipi Gümrüklü Antrepo tesisleri yapmış ve diğer grup firması olan Özge Gıda San.Dış.Tic.Antrepoculuk Ltd.Şti.’ne kiraya vermiştir.


Tesislerindeki yatırımlar dur durak bilmeksizin devam eden şirketimiz, gelecekte de geçmişindeki değerlere bağlı kalıp günümüzün teknolojisine ayak uydurarak çalışmalarına devam edecektir.